Vakıf Çalışmaları ve
Vakıftan Haberler

VAKIF ÇALIŞMALARI

 

70- 189 KURUCU ÜYE DIŞINDA BU TARİHE KADAR 77 HEMŞERİMİZ GEREKLİ BAĞIŞI YAPARAK MARSEV’E ÜYE OLMUŞLARDIR.

69- 7. MÜTEVELLİ KURUL TOPLANTISINDA MARSEV VAKIF ORGANLARININ İLK SEÇİMLERİ YAPILMIŞ BUNA GÖRE MÜTEVELLİ KURULDAN M.VEYSİ GÜCÜM’ÜN YERİNE ERDOĞAN BEYAZIT,YÖNETİM KURULUNDAN MURAT DİLMEN’İN YERİNE AHMET AĞIRAKÇA,DANIŞMA DİVANINDAN BAŞKAN TEMEL KOÇAKLARIN YERİNE PROF.DR.FİKRİ CANORUÇ İLAVE ÜYELİKLERE İSE PROF.DR.AYDIN AYAYDIN VE PROF.DR.M.ZEKİ TANER SEÇİLMİŞTİR.ORGANLARDAKİ DİĞER ÜYELİKLERİN GÖREVLERİNE AYNEN DEVAM ETMELERİ KARARI ALINMIŞTIR.

 

68- 7. MÜTEVELLİ KURUL TOPLANTISI 45 ÜYENİN KATILIMIYLA ANKARA ANADOLU KULÜBÜNDE YAPILMIŞTIR.

67-ANKARA ANADOLU KULÜBÜNDE 4.DANIŞMA DİVANI TOPLANTISI YAPILMIŞTIR.BU TOPLANTIYA 13 ÜYE 6 MİSAFİR OLMAK ÜZERE 19 KİŞİ KATILMIŞTIR.TOPLANTIDA AĞIRLIKLI OLARAK ÜNİVERSİTEDE TIP FAKÜLTESİ AÇILMASI   KONUSU GÜNDEME GETİRİLMİŞTİR.

66-İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA ATANAN MARDİN MİLLETVEKİLİ MUAMMER GÜLER MAKAMINDA ZİYARET EDİLMİŞ VE DESTEKLERİ ALINMIŞTIR.

 65-ANKARA MAREV TARAFINDAN YAPTIRILMAKTA OLAN”MARDİN EVİ”NİN TAMAMLANMASINDAN SONRA MÜŞTEREK KULLANILMASI KONUSUNDA KARŞILIKLI OLARAK SÖZLEŞME İMZALANMIŞ VE BU MAKSATLA MARSEV’DEN MAREV HESABINA 500.000 TL AKTARILMIŞTIR.

64-MARSEV,MAÜ İŞ BİRLİĞİ İLE MARDİN’DE “MİMARLIKTA MERKEZ ÇEVRE SORUNSALI VE MARDİN”KONULU ODTÜ’DEN 5 ÖĞRETİM ÜYESİNİNDE KONUŞMACI OLARAK KATILDIĞI,BİR PANEL DÜZENLENMİŞTİR.

63-KABALA BELEDİYE BAŞKANI ŞAKİR NUHOĞLU MARSEV ARACILIĞIYLA İNŞAA EDEREK ÜNİVERSİTEYE BAĞIŞLADIĞI İLAHİYAT FAKÜLTESİ BİNASINA İLAVE OLARAK BİR HUKUK FAKÜLTESİ İNŞAA ETME TAAHÜTÜNDE BULUNMUŞTUR.

62-MÜTEVELLİ KURULUNUN KARARI İLE İLK VAKIF SENEDİ DEĞİŞİKLİĞİ YAPILMIŞ VE HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILMIŞTIR. (DEĞİŞİKLİKLER MÜTEVELLİ KURUL TOPLANTILARININ YILDA 2 DEFA YERİNE 1 DEFAYA,DANIŞMA DİVANI TOPLANTILARININ YILDA 3 DEFA YERİNE 1 DEFAYA  YÖNETİM KURULU TOPLANTILARININ YILDA 12 DEFA YERİNE 6 DEFAYA,DENETİM KURULU DENETİMLERİNİN 4’TEN 2’YE DÜŞÜRÜLMESİ KARARLAŞTIRILMIŞTIR.)

61-ANKARA DEDEMAN OTELİNDE 90 ÜYENİN KATILIMIYLA İLK KURUCU MECLİS TOPLANTISI YAPILMIŞTIR.

60-6. MÜTEVELLİ KURUL TOPLANTISI 51 ÜYENİN KATILIMIYLA ANKARA DEDEMAN OTELİNDE YAPILMIŞTIR.

59-İŞ ADAMI SÜLEYMAN BÖLÜNMEZ’İN MAÜ’YE İNŞAA EDEREK TESLİM ETTİĞİ EDEBİYAT FAKÜLTESİ İLE GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ BİNALARININ AÇILIŞI YAPILMIŞTIR.

58-MARSEV,KALKINMA BAKANLIĞI VE ÇATOM İŞ BİRLİĞİ İLE İLİMİZİN YALIM KÖY BELDESİNDE 40 GÜN DEVAM EDEN YAZ OKULU ETKİNLİKLERİ YAPILMIŞTIR.

57-5.MÜTEVELLİ KURUL TOPLANTISI İSTANBUL MAREV’DE 47 ÜYENİN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.

56-MAÜ’YE TAHSİS EDİLEN ESKİ HÜKÜMET KONAĞININ RESTORASYONU TAMAMLANMIŞ VE MİMARLIK FAKÜLTESİ OLARAK HİZMETE GİRMİŞTİR.BU PROJE TÜRKİYE TEKSTİL İŞ VERENLER SENDİKASININ MARSEV ARACILIĞIYLA HİBE ETTİĞİ 3 MİLYON DOLARLIK KAYNAKTAN KARŞILANMIŞTIR.

55-MAREV’İN İSTANBULDA KURDUĞU "MAREV MUSİKİ KOROSU " 28-29 OCAK TARİHLERİNDE ANKARA DEVLET RESİM HEYKEL MÜZESİ KONSER SALONUNDA, YAKLAŞIK 800 HEMŞERİMİZİN KATILDIĞI BİR KONSER DÜZÜNLEMİŞTİR.

54-19 KASIM 2011 TARİHİNDE MARSEV VE MAREV MÜŞTEREKEN ANKARA DEDEMAN OTELİNDE MARDİN GECESİ DÜZENLEMİŞTİR.

53-19 KASIM 2011 TARİHİNDE ANKARA DEDEMAN OTELİNDE DANIŞMA DİVANI TOPLANTISI YAPILMIŞTIR.

52-19 KASIM 2011 TARİHİNDE ANKARA DEDEMAN OTELİNDE 4. OLAĞAN MÜTEVELLİ KURUL TOPLANTISI YAPILMIŞTIR.

51-DERGİ MAKSADIYLA KAMUDAN ISSN VE ISBN NUMARALARI İLE "YAYIN SERTİFİKASI" GİBİ GEREKLİ İZİNLER ALINMIŞTIR.

50-15 EKİM 2011 TARİHİNDE MARSEV ADI ALTINDA 76 SAYFALIK BİR DERGİ YAYIMLANMIŞ VE 548 DEĞİŞİK ADRESE GÖNDERİLMİŞTİR.

49-MARKA TESCİLİ İŞLEMLERİMİZ MÜT.KRL.BŞK.SN HALUK ELDEM TARAFINDAN TAMAMLANMIŞTIR.

48-VAKFIMIZDAKİ BİLGİ VE KAYITLARDAN FAYDALANILARAK ÜYELERİMİZİN DOĞUM GÜNLERİ SMS İLE KUTLANMAYA BAŞLAMIŞTIR.

 
 
47-VAKFIMIZDA YENİ ÜYE KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR.40 YENİ ÜYE KAYDEDİLMİŞTİR.
 
46-2 NİSAN 2011 TARİHİNE  KADAR 3 DEFA MÜTEVELLİ KURUL,13 DEFA YNT.KRL,26 DEFA İCRA KOMİTESİ,2 DEFA DANIŞMA DİVANI,3 DEFA DENETİM KURULU TOPLANTILARI YAPILMIŞTIR.
 
45-2 NİSAN 2011 TARİHİNDE ANKARA ANADOLU KULÜBÜNDE 3. OLAĞAN MÜTEVELLİ KURUL TOPLANTISI YAPILMIŞTIR.TOPLANTIDA YNT. VE DENETİM KURULU İBRA EDİLMİŞTİR.
 
44-ANKARA ÇALIŞMA GRUBUNUN VAKIF BİNAMIZDA HEMŞERİLERİMİZE TANITIM AMAÇLI BİR TOPLANTISI OLMUŞTUR.
 
43-ÜYE VE ÜYELERDEN 2011 DE BAŞLAMAK ÜZERE AYDA 25 TL.(YILLIK 300 TL.) AİDAT ALINMASINA BAŞLANMIŞTIR.
 
42-MARSEV’İN FAALİYETLERİNİ MARDİN’DE YÜRÜTMEK VE KOORDİNE ETMEK AMACIYLA;MARDİN MERKEZDE 21 ŞUBAT 2011 TARİHİNDE "MARSEV MARDİN TEMSİLCİLİĞİ"KURULMUŞTUR.
 
41-19 ŞUBAT 2011 TARİHİNDE MARDİN MARSEV ÇALIŞMA GRUBU İLE MARDİNDEKİ KURUCU ÜYELERİMİZ VE DİĞER DAVETLİLERLE(TOPLAM 125 KİŞİ) MARSEVİN ÇALIŞMALARI VE MALİ PORTESİ KONUSUNDA MAÜ KONFERANS SALONUNDA BİLGİ VERİLMİŞTİR.DAHA SONRA VALİLİKTE MARSEVİN KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE VALİ,BLD.BŞK, M.VEKİLLERİ VE REKTÖRÜN KATILIMIYLA MAÜ KAMPÜSÜ İMAR PLANI İLE İLGİLİ SORUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN TOPLANTI YAPILMIŞ VE SORUNUN ÇÖZÜME KAVUŞTURULMASINDA KATKI SAĞLANMIŞTIR.
 
40-FAALİYETLERİ ÇABUKLAŞTIRMAK MAKSADIYLA İSTANBUL, ANKARA, MARDİN, İZMİR, ADANA, G.ANTEP, İSKENDERUN VE MERSİN BÖLGESİNDE ÜYELERİMİZDEN ÇALIŞMA GRUPLARI OLUŞTURULMASINA KARAR VERİLMİŞ VE UYGULAMAYA KONMUŞTUR.
 
39-19.MARDİNLİLER ÇALIŞMA PLATFORMU YAPILMIŞ, BU TOPLANTIYA MARDİN İLE İLGİLİ STK’LARIN TEMSİLCİ VE ÜYELERİ KATILMIŞ, TOPLANTIDA MARSEV FAALİYETLERİ VE MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ SON DURUMU HAKKINDA 40 DK.SÜREN BİR SUNUM YAPMIŞTIR.TOPLANTININ BİR BÖLÜMÜNE İÇİŞLERİ BAKANI SN.BEŞİR ATALAY İŞTİRAK EDEREK MARDİN HAKKINDAKİ OLUMLU GÖRÜŞLERİNİ AÇIKLAMIŞTIR. 
 
38-4 ARALIK 2010 TARİHİNDE İSTANBUL MAREV’DE 15 ÜYENİN KATILIYLA MARSEV DANIŞMA DİVANI TOPLANTISI YAPILMIŞTIR.
 
37-4 ARALIK 2010 TARİHİNDE İSTANBUL MAREV’DE 39 MÜTEVELLİ KURUL ÜYESİNİN, 11 ÜYENİNDE VEKALET VERDİĞİ TOPLAM 50 ÜYENİN KATILIMIYLA MERSEV KASIM AYI 2. OLAĞAN TOPLANTISI YAPILMIŞTIR.
 
36-11 EKİM 2010 TARİHİNDE TOBB BAŞKANI SN.RIFAT HİSARCIKLIOĞLU YÖNETİM KURULU BAŞKAN VE ÜYELERİ TARAFINDAN ZİYARET EDİLMİŞ VE ÜNİVERSİTEYE BİR BİNA DAHA KAZANDIRILMASI KONUSUNDAKİ ÖNERİMİZ OLUMLU KARŞILANMIŞTIR.
 
35-1 EKİM 2010 TARİHİNDE VAKIF MERKEZİNDE DENETİM KURULU TOPLANTISI YAPILMIŞ, VAKIF DÖKÜMANLARI İNCELENMİŞ VE RAPOR HAZIRLANMIŞTIR.
 
34-26 KASIM 2010 TARİHİNDE ADANA/SEYHAN OTELDE,ADANA, GAZİANTEP, MERSİN, İSKENDERUN BÖLGESİNİ KAPSAYAN 7 Sİ ÜYE 48 HEMŞERİMİZİN KATILDIĞI ADANA BÖLGESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILMIŞTIR.
33-18 EYLÜL 2010’DA HEMŞERİLERİMİZİN KATILIMI İLE İZMİR/AKSAN OTELDE İZMİR BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILMIŞTIR.
 
32-25 EKİM 2010 TARİHİNDE HEMŞERİMİZ ERDEM HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI Z.ABİDİN ERDEM TARAFINDAN BİR FAKÜLTE BİNASININ TEMELİ ATILMIŞTIR.BU TÖRENE SN.CUMHURBAŞKANIMIZ DA TEŞRİF ETMİŞLERDİR.
 
31-MÜTEVELLİ KURUL ÜYEMİZ VE HEMŞERİMİZ KAMU DÜZENİ VE GÜVENLİĞİ MÜSTEŞARI Sn.Muammer GÜLER’in MARSEV ADINA YAPTIĞI GİRİŞİMLER SONUCU TÜRKİYE TEKSTİL İŞVERENLERİ SENDİKASI TARAFINDAN MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİNE 3.000.000(üç milyon dolar) TUTARINDA BAĞIŞ SAĞLANMIŞTIR.
 
30-MAÜ’ nün YERLEŞİM ALANINA 5 TEMMUZ 2010 TARİHİNDE MARDİNLİ İŞADAMI SÜLEYMAN BÖLÜNMEZ TARAFINDAN GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ ve EDEBİYAT FAKÜLTESİ OLMAK ÜZERE 2 FAKÜLTE BİNASININ, AYNI GÜN ÜNİVERSİTE TARAFINDAN’DA MÜHENDİSLİK ve TASARIM FAKÜLTELERİNİN’DE TEMELİ ATILMIŞTIR.
 
29-20 HAZİRAN 2010 TARİHİNDE ,TÜRK-AMERİKAN DERNEĞİNDE  ANKARA KURUCU ÜYELERİ VE HEMŞERİLERİMİZİ BİLGİLENDİREN BİR TOPLANTI DÜZENLENMİŞTİR.
 
28-VAKIF İÇİN TİCARİ İŞLETME RUHSATI ALINMASI FAALİYETİ SÜRDÜRÜLMEKTEDİR. 
 
27-KURUCU ÜYELERİMİZLE BİLGİLENDİRME TOPLANTILARININ İSTANBUL,MARDİN VE ANKARA’DAN SONRA İZMİR VE ADANA’DA (G.ANTEP, İSKENDERUN, MERSİN DAHİL) YAPILMASI PLANLANMIŞTIR.
 
26-18 MAYIS 2010’DA MARDİNDEKİ KURUCU ÜYE TOPLANTIMIZ YAPILMIŞTIR.
 
25-MARSEV’İN KAĞIT-ZARF BASIMI YAPILMIŞTIR.
 
24-MARSEV’İN MARKA TESCİLİ ÇALIŞMALARI YAPILMIŞ OLUP HUKUKİ SÜREÇ DEVAM ETMEKTEDİR.
 
23-REKTÖRLÜĞÜN TALEBİ ÜZERİNE EĞİTİME KATKI AMACIYLA MAÜ’YE 110 BİN TL.DESTEK SAĞLANMIŞTIR.
 
22-4 NİSAN 2010 ’DA İSTANBUL’DAKİ KURUCU ÜYELERLE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILMIŞ,ERTESİ GÜN İSTANBUL VALİSİ ZİYARET EDİLEREK, MÜTEAKİP ÇALIŞMALAR İÇİN DESTEĞİ ALINMIŞTIR.
 
21-VAKIF DENETLEME KURULU VAKFIN KURULUŞU, HESAPLARI VE ALT YAPI SİSTEMİYLE İLGİLİ İLK DENETLEMESİNİ YAPMIŞ VE RAPORUNU OLUMLU ŞEKİLDE HAZIRLAYARAK BAŞKANLIĞA SUNMUŞTUR.
 
20-VAKIF DANIŞMA DİVANI İLK TOPLANTISI 20 MART 2010 TARİHİNDE ANKARA’DA VAKIF MERKEZİNDE İCRA EDİLMİŞTİR. BU TOPLANTIDA ÜNİVERSİTE YETKİLİLERİ TARAFINDAN SUNUM YAPILMIŞ, DANIŞMA DİVANI VAKFIN ÜNİVERSİTEYE YAPABİLECEĞİ KATKILARI GÖRÜŞMÜŞ, ÜNİVERSİTENİN VAKIFTAN İSTEKLERİ DEĞERLENDİRMEYE ALINMIŞTIR.
 
19-İLK MÜTEVELLİ KURULU TOPLANTISI 28 ŞUBAT 2010 TARİHİNDE ANKARADA YAPILMIŞTIR.
 
18-VAKFIN 2010 YILI BÜTÇESİ HAZIRLANARAK MÜTEVELLİ KURULUNUN ONAYI ALINMIŞTIR.
 
17-VAKFIN 2010 YILI HİZMET PROGRAMI (FAALİYET PLANI) HAZIRLANARAK MÜTEVELLİ KURULUNUN ONAYI ALINMIŞTIR.
 
16- VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VE VAKIFLAR ANKARA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ İLE GEREKLİ İLK BİLGİLENDİRME VE ALT YAPI OLUŞTURMA YAZIŞMALARI YAPILMIŞTIR.
 
15-SMS İLETİŞİM SİSTEMİ KURULMUŞTUR.
 
14-WEB SAYFASI OLUŞTURULMUŞ(www.marsev.org.tr) VE LOGO BELİRLEME ÇALIŞMALARI TAMAMLANMIŞTIR.
 
 
 
 
13-E-MAİL ADRESİ ALINMIŞTIR. marsev47@yahoo.com
 
12-BÜTÜN VAKIF ORGANLARI İÇİN KARAR DEFTERLERİ SAĞLANARAK NOTERDEN ONAYLANMIŞTIR.
 
11-VAKIF SENEDİ KİTAPÇIK HALİNDE BASTIRILMIŞTIR.
 
10-VAKIF İÇİN DOSYALAMA VE ARŞİV ALT YAPISI HAZIRLIĞI TAMAMLANMIŞTIR.
 
9-YÖNETİM KURULUNUN İMZA SÜRKÜLERİ HAZIRLANMIŞTIR.
 
8- 1 OCAK 2010 TARİHİNDEN İTİBAREN VAKFA BİR BÜRO ELEMANI ALINMIŞ VE MUHASEBECİ GÖREVLENDİRİLMİŞTİR.
 
7-1 ŞUBAT 2010 TARİHİNDE MAREV İLE MÜŞTEREKEN OFİS KİRALANMASI, OFİSİN BAKIMI, TEFRİŞİ, BİLGİSAYAR VE  İLETİŞİM SİSTEMLERİNİN KURULMASI İLE DİĞER ABONELİK İŞLEMLERİ YAPILMIŞTIR.
 
6-MARSEV ÜYELİK YÖNETMELİĞİ, MERKEZ KADRO GÖREV/YETKİ SORUMLULUK VE ÖZLÜK HAKLARI YÖNETMELİĞİ İLE BÜTÇE VE MALİ UYGULAMALAR YÖNETMELİĞİ HAZIRLANMIŞTIR.
 
5-3 ŞUBAT 2010 TARİHİNDE DANIŞMA KURULU ÜYELERİNE BİLGİLENDİRME YAZISI GÖNDERİLMİŞTİR. MART AYI İÇERİSİNDE İLK DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILMASI PLANLANMIŞTIR.
 
4- 7 OCAK 2010 TARİHİNDE GENİŞLETİLMİŞ İLK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI ANKARA’DA YAPILMIŞTIR.
 
3- 189 KURUCU ÜYEYE VAKFIN DURUMU HAKKINDA BİLGİ VERİLMİŞTİR.
 
2-MARSEV 18 ARALIK 2009 TARİHİNDE MAHKEME KARARIYLA TÜZEL KİŞİLİK KAZANMIŞTIR.
 
1- 8 HAZİRAN TARİHİNDE VAKFIN KURULMASI İÇİN MAHKEMEYE BAŞVURUDA BULUNULMUŞTUR.

Paylaş: